H.U.T
تا مبارزه هست ما هستیم...

دو زانونشست.بعد مثل یک جوان درس خوان که درسش را خوب فهمیده،با صدای مطمئن پرسید :پس لازم نیست فقط برای مشکلات پیش امده دعا کنیم،بدون مشکل هم دعا جایگاهی دارد؟از سوالش مشخص بود جوان فهمیده وزرنگیست.پرسیم چه کاره ای؟گفت تازه دانشگاهم تمام شده ؛مکانیک خواندم.گفتم درست فهمیدی،دعاها 2دسته اند  : تقاضایی و مناجاتی؛

قسمت سوم:

دو زانونشست.بعد مثل یک جوان درس خوان که درسش را خوب فهمیده،با صدای مطمئن پرسید :پس لازم نیست فقط برای مشکلات پیش امده دعا کنیم،بدون مشکل هم دعا جایگاهی دارد؟از سوالش مشخص بود جوان فهمیده وزرنگیست.پرسیم چه کاره ای؟گفت تازه دانشگاهم تمام شده ؛مکانیک خواندم.گفتم درست فهمیدی،دعاها 2دسته اند  : تقاضایی و مناجاتی؛

در دعاهای تقاضایی شخص از خدا تقاضایی دارد وبه قصد براورده شدن حاجت،خدا را می خواند اما در دعاهای مناجاتی خواستن در کار نیست،بلکه هدف سخن گفتن ومناجات با خداست.وصف حال گفتن و حمد محبوب سرودن است.سخن که به اینجا رسید جوان دیگر تاب نیاورد ومفاتیح رو برداشت شروع به ورق زدن کرد با خود گفت دعای بلندیست گفتم حدود 20صفحه است ولی یک دنیا معرفت است.بریده بریده شروع به خوندن کرد " الهی لا توذبنی به عقوبتک ولا...؛ " او داشت ارام ارام دعا را می خواند و من با خود می اندیشیدم که راستی اگر جوانان را با معارف بلند دعاها اشنا کنیم و اگر انها هیجان ها و احساسات خود را در مناجات ها تخلیه کنند دیگر مشکلی با تخلیه های هیجانی نا بجای انها نخواهیم داشت! اینکه می گوییم دیگران این گونه عمل می کنند ما هم می خواهیم این طور عمل کنیم واینکه پسند دیگران شخصیت ما رو شکل دهد در حالی که باید ببینیم خدا چه شکلی می پسندد؟تا انرا بپسندیم! البته رهایی از این بندها،بنی حرام  فقط با همت بلند امکان پذیر است ! گاهی سوال می شود چه کنیم در نماز حضور قلب  داشته باشیم؟

در حال روزه از مال حلال خودتان هم نمی خورید،ایا می شود مال  حرام بخورید؟این همت بلند را از کجا اورده اید؟پس در شما نیز همت است. اولین قدم رهایی از این بند عادات و رسوم است که برای دیگران زندگی نکنیم!

دسته دیگر این بندها،هواهای نفسانیست،کشش ها  و امیال است. دسته دیگر نیز بند خود است!تنها عبودیت است که  به حریت ختم می شود.آزاد کسی است که از خود رسته باشد و از امیال نفسانی رها شده باشد.

گرم سخن شده بودم پسرکوچکم که فرستاده مادرش بود سر رسید نگاهی به ساعت انداختم زمان برگشت به منزل وخوردن سحری فرا رسید رو به جوان کردم و گفتم ببخشید چاره ای نیست باید با شما خداحافطی کنم اگر مشتاق تفسیر این دعا هستی کتاب هایی در شرحش نوشته شده و به صورت صوتی هم موجود است . حتی می توانی فایل های صوتی آن را  از اینترنت بگیری . برخی از شبکه های تلویزیونی نیز شرح ان ذعا را سحرها پخش میکنند.

در حالیکه برای خداحافظی دست می دادم اسمش را می پرسیدم ،گفت: هادی هستم . حاج آقا ممکنه شماره تلفنی بدین که وقتی به مشکلی برخوردم یا سوالی داشتم ، بپرسم؟

هم شماره خودم را دادم ، هم چند شماره از مراکز پاسخگویی به سوالات اعتقادی وشرعی را . تسبیحی هم که بین مفاتیح گذاشتم بودم ، به رسم یادگاری به او دادم و جدا دادم و جدا شدیم .

در لحظه های ناب آسمانی شدن ما را از دعای خیر محروم نفرمایید.  
طبقه بندی: ضیافت الله،  دین و فرهنگ، 
[ چهارشنبه 19 مرداد 1390 ] [ 10:20 ب.ظ ] [ سرباز رهبری ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به گروه سایبری دانشگاه صنعتی همدان می باشد...
"یا رب الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه"
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات