H.U.T
تا مبارزه هست ما هستیم...

فارسی 1 پدیده ای است که  تقریبا با اذهان شما افسران جنگ  باید قرابت معنایی داشته باشد.شبکه ای که  در اول آگوست2009 یا همان 10 مرداد ماه سال 1388 و با مدیریت سلطان شیطانی رسانه ها "مرداک" و به  بهانه ظاهری سرگرم کردن و پر کردن اوقات فراغت خانواده ها فارسی زبان و به ویژه ایرانی ها آغاز به کار کرد.اما اگر هر کدام از ما کمی به خود زحمت داده و کنکاشتی در خصوص سوابق و شخصیت جناب مرداک که صهیونیستی متعصب هست  داشته باشیم به این هدف به ظاهر خیر خواهانه قطعا  شک خواهیم کرد و با رصد کردن برنامه ها و سریال های این شبکه و با صرف کمی دقت همراه با چاشنی بصیرت به مفهوم جدیدی  

هدف از به نگارش در آوردن این نوشتار آشنایی با مفهوم "نظام تکنوپولی" و ارتباط آن با شبکه فارسی 1  میباشد.واژه تکنوپولی از دو کلمه تکنولوژی و مونوپولی گرفته شده است.

نظام تکنوپولی در واقع با ایدئولوژی خاص خود سعی بر حکومت بر تمام جهان را با استفاده از تکنولوژی دارد و ان هم با در نظر گرفتن این نکته که این نظام برای بهره گرفتن از تکنولوژی خطوط قرمز اخلاق را بر نمیتابد و هیچ محدودیتی برای خود قائل نیست.

این نظام با استفاده از ابزارهای مدرن و تکنولوژی روز سعی در تغییر جهان با تفکرات خالی از علقه و دل یستگی های دینی و آزاد از هر قید و بند که در بین افراد جامعه هدف مانعی از وصول آنها به اهدافشان میشود،میباشند.البته این هدف را به صورتی کاملا رندانه دنبال میکنند و معتقد به این لمر هستند که نباید رقیب را به صورت مستقیم و تقابل رو­در­رو و نفی آن از میدان خارج کرد بلکه معتقدند به این که باید در طی مکانیزمی برنامه ریزی شده او را نامرئی و محو کرد.

تکنوپولی با یک طز فرهنگی سعی در استحاله فرهنگ سایرملل دارد و این بدان معناست که هر مقوله که به نوعی با فرهنگ هر جامعه گره خورده اعم از هنر، روابط اجتماعی ، آداب و رسوم و... را نه اینکه نفی کند بلکه تعریف جدیدی از عرضه میکند.و با این رویکرد مضورانه به رور زمان تعاریف دلخواه خود را جایگزین کرده و انقلاب فرهنگی اما در سایه را انجام میدهد.

امروزه فارسی 1 فرزند شوم همین نظام قلمداد میشود. با مشاهده برنامه مختلف این شبکه فارسی زبان دقیقا تعریف که د ربالا بیان شد به ذهن متواتر میشود. حقیقتی که عامه مردم جامعه ما از آن غافل بوده و تبعات ناخوشایند آن را میتوان به وضوح در سطح جامعه نگریست .

اگر به اطراف خود نگاه کنیم و به عنوان مثال روابط درون خانوادگی ، سینما ، روابط دختر و پسر، در جامعه امروز تداعی گر این واقعیت تلخ هستند . شبکه ای که از لگو معرف آن گرفته که ترکیبی از دو رنگ صورتی و مشکی بوده و معرف رسانه های غیر اخلاقی میباشد تا پخش سریال هایی چون ویکتوریا که سازمان یک خانواده و روابط بین آن ها را از منظر فرهنگ و ایدئولوژی ایرانی اسلامی زیر سوال میبرد .

در یک نگاه کلی میتوان گفت که تکنوپولی خواستار جایگزینی حکومت تکنولوژی بدون اخلاق به جای حکومت خداست این امر خصوصا در جوامعی که هنوز مدرنیته بر فرهنگ آنها غالب نشده همچون کشور ما به شدت پیگیری میشود.


برچسب ها: شبکه های ماهواره ای،  
[ دوشنبه 24 مرداد 1390 ] [ 07:32 ق.ظ ] [ سرباز رهبری ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به گروه سایبری دانشگاه صنعتی همدان می باشد...
"یا رب الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه"
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات