H.U.T
تا مبارزه هست ما هستیم...

روزنامه ایران درباره ویژه نامه «خاتون» که منتشر کرد و در آن توهین های بی‌سابقه‌ای به پوشش برتر زنان و تخریب طرح امنیت اجتماعی شده، اطلاعیه ای منتشر کرد.

این تحریف غیراخلاقی در حالی صورت گرفته که در سرمقاله ویژه نامه چنین آمده است: اگر حجاب را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر قرار دهیم ، اشتباه بزرگی خواهد بود که آن را به یک حوزه رسمی و خاص مانند نیروی انتظامی محدود کنیم…

متن کامل این اطلاعیه به این شرح است

بسم الله الرحمن الرحیم

روزنامه ایران به منظور تبیین نقش حجاب در حفظ عفت و پاکدامنی زن مسلمان ایران و تجلیل از مقام و منزلت وی ، اقدام به انتشار ویژه نامه وزین و ارزشمندی به نام خاتون کرده که روز شنبه به همراه روزنامه ایران به صورت رایگان توزیع شده است. متاسفانه تعدادی از سایت های خبری که بعضا مدعی دفاع از جریان اصولگرایی نیز هستند در اقدامی هدفمند، بخشی از مطالب وزین این ویژه نامه را آشکارا تحریف کرده و از این رهگذر کوشیده اند تا ضمن ناراحت کردن علما و روحانیون عالیمقام ، احساسات مذهبی مردم را تحریک نمایند.

و ....

به عنوان نمونه ، سایت خبری رجانیوز که از مدعیان اصلی جریان اصولگرایی است با تحریف آشکار گفت و گوی این ویژه نامه با آقای مهدی کلهر به نقل از وی ادعا کرده است که «چادر مشکی ، اشرافی و متکبرانه است و از مجالس عیاشی شبانه اروپا در آمد» . این در حالی است که آقای کلهر در این گفت وگو به هیچوجه وارد ماهیت چادر نشده و صرفا رنگ مشکی را مورد بحث قرار داده است. وی گفته است: رنگ متکبرانه مشکی را ناصرالدین شاه از مجالس اشرافی عیاشی شبانه در اروپا به ایران آورد. بنابراین کاملا روشن است که وی فقط رنگ مشکی را به جهت وارداتی بودن آن از فرانسه و انگلیس ، یک امر اشرافی و متکبرانه توصیف کرده است نه اصل چادر را که در آن زمان زنان ایرانی از چادرهای نقش دار و کاملا پوشیده استفاده می کردند.

همین سایت خبری در تحریف دیگری از این مصاحبه ، به نقل از آقای کلهر «چادر مشکی را بدترین پوشش در زمینه فلسفه حجاب» نامیده است. این در حالی است که آقای کلهر فلسفه حجاب را پیشگیری از قرار گرفتن زن در مقابل تیرنگاه مردان هیز توصیف کرده و از این منظر چادر مشکی را نه به جهت چادر بودن بلکه از منظر مشکی بودن آن ، موجب برجسته شدن چهره زن و قرار گرفتن آن در مرکز نگاه دیگران توصیف کرده است.

این سایت خبری در ادامه تحریفات خود مدعی شده است که آقای کلهر قانون حجاب و عفاف را با یاسای چنگیز (فرمانده خونخوار مغول) مقایسه کرده است. این در حالی است که سخنان آقای کلهر چنین بوده است: قانون حجاب ما کامل و جامع نیست اما قانون حجاب هر طوری که هست باید اجرا شود. من در سال 77 در نامه هایی به فرزندم که در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شد نوشتم یاسای چنگیز بهتر از نبودنش است. او با این اشاره خواسته است تاکید کند که اجرای قانون هرچند ضعف هم داشته باشد بهتر از بی قانونی است و این سخن کاملا درستی است و هیچکس از این سخن ، قیاس میان قانون حجاب و عفاف با یاسای چنگیز را برداشت نمی کند مگر افکار انحرافی و غلط گردانندگان برخی سایتهای یک جریان خاص.

این سایت خبری در انتها به سرمقاله ویژه نامه به قلم آقای علی اکبر جوانفکر سرپرست محترم روزنامه اشاره کرده و آورده است : جوانفکر «قراردادن حجاب در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را اشتباه نامیده است».

این تحریف غیراخلاقی در حالی صورت گرفته که در سرمقاله ویژه نامه چنین آمده است: اگر حجاب را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر قرار دهیم ، اشتباه بزرگی خواهد بود که آن را به یک حوزه رسمی و خاص مانند نیروی انتظامی محدود کنیم…

روزنامه ایران مراتب تنفر و انزجار خود را از این اقدام انحرافی سایت های خبری وابسته به یک طیف خاص سیاسی ابراز می دارد و بر این نکته تاکید می کند که دستگاههای مسوول با دقت و وسواس لازم بر امور نظارت دارند و سایت های خبری مزبور با جنجال آفرینی و هوچی گری قادر به قلب حقایق و وارونه نشان دادن واقعیت های پیش روی مردم و مسوولان نخواهند بود.

روزنامه ایران با مراجعه به دستگاه قضایی ، از سایت های هتاک و کینه توزی که با انتشار مطالب تحریف آمیز ، سعی در تخریب اعتبار و جایگاه روزنامه وزین ایران کرده اند شکایت خواهد کرد و از همه روزنامه ها کشور انتظار دارد که از انتشار این مطالب تحریف شده اجتناب ورزند ، چه در غیر این صورت باید مسوولیت نشر دروغ های نسبت داده شده را برعهده بگیرند.


[ یکشنبه 23 مرداد 1390 ] [ 12:55 ب.ظ ] [ سرباز رهبری ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به گروه سایبری دانشگاه صنعتی همدان می باشد...
"یا رب الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه"
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات